Magazyn Psychologia Sukcesu został zarejestrowany we wrześniu 2009 roku w Sądzie Okręgowym w Lublinie jako czasopismo, dwumiesięcznik /Grażyna Dobromilska, wydawca/

WYSTARTOWAŁAM w dniu 27 września 2009 r.

Etymologia nazwy "Psychologia Sukcesu"

Jakoś tak tytuł przyszedł do mnie od razu. Interesuje mnie sukces, cieszę się, jak jestem w czymś dobra, a szczególnie, gdy zawodowo
tu i tam (czytaj: wszędzie :)) okazuję się najlepsza. No ale sukces rozpatrywany bez fundamentów osobistych jest jak budowla, którą łatwo zburzyć. Nie ma sukcesu bez poznania siebie, czyli bez psychologii jak być sobą. I to oznacza moja nazwa PSYCHOLOGIA SUKCESU.
No bo co to może np. znaczyć, że w osiągnięciu sukcesu potrzebna jest wysoka samoocena, potrzebne jest poczucie własnej wartości? Inaczej z klientami rozmawia osoba udająca pewność siebie, a inaczej osoba wiedząca, kim jest. I taki jest kierunek porad.

Skupiłam wokół siebie bardzo ciekawych autorów, którzy podzielili się w tych 14 numerach swoją bogatą wiedzą i poświęcili swój cenny czas na pisanie artykułu na zadany przeze mnie temat przewodni numeru. Ja ubierałam to w szatę graficzną "zgodną ze sobą", ze swoją stylistyką. Zdjęcia do ilustracji artykułów pochodziły przeważnie z płatnego serwisu Depositphotos, na którym kupowałam abonament miesięczny na 30 pobrań. A potem dokupowałam pobrania, bo coś mi nie zagrało :) I dokupowałam.

Działy magazynu

 • CZEGO AUTORZY NIE WIEDZĄ O KONTAKTACH Z WYDAWCĄ
 • POTENCJAŁ WEWNĘTRZNY
 • MARKETING – COPYWRITING
 • WARSZTAT – czyli „JAK” COŚ ROBIĆ
 • FOTOGRAFIA – TYPOGRAFIA
 • INSPIRACJE – MOTYWACJE :-)
 •  

  #14

  TEMAT NUMERU: Emocje

  Psychologia Sukcesu nr 5

  link do pobrania #11

  #X3 niczym u Corela i Adobe, czyli po prostu nr "13"

  TEMAT NUMERU: Książki, które wywarły na mnie wpływ

  Psychologia Sukcesu nr 5

  link do pobrania #11

  #12

  TEMAT NUMERU: Szczęście

  Psychologia Sukcesu nr 5

  link do pobrania #11

  #11

  TEMAT NUMERU: Talent i pasja

    ps_011_okladka_72dpi

  link do pobrania #11

  #10

  TEMAT NUMERU: Co jest ważne w naszym życiu?

  ps_010_okladka_72dpi

  link do pobrania #10

  #09
  #08
  #07
  #06
  #05

  Zapraszam Cię do mojego magazynu.

  Pojawiają się w nim teksty wielu osób. Z czasem liczba autorów zainteresowanych publikowaniem tutaj swoich przemyśleń mieszczących się w zakresie idei magazynu się zwiększała. Ja z kolei dawałam obszerną informację o ich działalności i o nich.

  A spectrum jest w szumie szerokie. Moją ideę psychologii sukcesu można ująć w następujących punktach:
  1) rozpoznanie ograniczeń i talentów,
  2) określenie celów życiowych,
  3) rozwijanie swojego szczególnego potencjału pod okiem odpowiedniego specjalisty – Mentora,
  4) wsparcie aforyzmami przypominającymi obrane zasady życiowe,
  5) prowadzenie Dziennika Pozytywnej Zmiany i Dziennika Wdzięczności.

  Dla tych dziedzin zaplanowałam działy tematyczne.

  Przy czym, pierwszy dział – CZEGO AUTORZY NIE WIEDZĄ O KONTAKTACH Z WYDAWCĄ – wynika z faktu, że ta cała moja platforma jest stworzona dla potencjalnych autorów publikacji z wybranych dziedzin, które mieszczą się w idei psychologii sukcesu,
  a autorzy, jak mam z nimi kontakt, mało wiedzą o specyfice pracy studia poligraficznego, które przygotowuje ich przemyślenia do rozpowszechniania w formie ebooka, książki czy nawet artykułu. Drugi dział będzie takim studium, jak konkretna dziedzina przyczynia się do poprawy jakości życia i pomaga odnosić sukcesy, sukcesy rozumiane oczywiście różnie. Ma się także przyczynić do budowania pozycji eksperta przez specjalistów reprezentujących te różne dziedziny. To dlatego nazwałam go CENTRUM POMOCY PROFESJONALNEJ :-) Moim konikiem „od zawsze” był rozwój młodzieży, choć do szkoły jako nauczyciel trafiłam na kilkanaście lat dość przypadkowo, ponieważ po studiach na Elektronice w Warszawie i specjalizacji w mikrofalach mogłam pójść do pracy tylko do wojska lub do milicji, a to był stan wojenny, maj 1982 roku, więc zdecydowałam się na szkołę średnią. A że moja platforma jest skierowana do autorów będących ekspertami w różnych dziedzinach, ale także mającymi różnie wybrane grupy docelowe, to w zakresie wieku przedstawicieli tych „grup” dopuszczam dużą dowolność.
  Za późno jest zresztą, zacząć wychowywać studenta czy – pomagać w rozwoju studentowi. Należy pomagać dziecku na każdym etapie :-)

  Szeroki jest dział POTENCJAŁ WEWNĘTRZNY. Emocje, talenty, cechy osobowości, wartości itp.

  Będzie dział FOTOGRAFIA – TYPOGRAFIA. Mam kilku fachowców z różnych tematów. Sama jestem fachowcem od typografii :)

  Mam też plany na dział MARKETING. A w nim m.in. na tematykę copywriting. Kolejna potrzeba autora to wiedza, jak dotrzeć do klienta.
  W tym, jak prowadzić marketing wirusowy. Oczywiście, opowiem o tym poprzez zapraszanie fachowców na łamy pisma :-)

  A kolejny mój zaplanowany dział – o ściśle autorskiej już nazwie – to WARSZTAT, czyli wiedza z zakresu, jak organizować sobie pracę,
  a także, jak tworzyć atrakcyjne materiały multimedialne do swoich newsletterów czy na stronę www lub bloga.
  To WIEDZA. Ale jakby się „uprzeć”, to i PSYCHOLOGIA. Bo wszystko ma na celu pobudzenie EMOCJI klienta :-)

  Jeszcze dział INSPIRACJE. Wiersze, aforyzmy, cytaty, teksty piosenek. Dla mnie kopalnią inspiracji są teksty piosenek Marka Grechuty. Uczą, pobudzają do przemyśleń i wyciągania wniosków.

  Zapraszam Cię do lektury i do komentowania.

  Wydawanie magazynu zawiesiłam w 2017 roku..